Світ

Перед візитом Путіна до Китаю Держдеп США радить Пекіну перестати підтримувати РФ

Перед візитом Путіна до Китаю Держдеп США радить Пекіну перестати підтримувати РФ

Китаю варто припинити підтримувати Росію, яка веде війну проти України, якщо він планує мати добрі відносини з Європою, заявив на брифінгу 14 травня заступник речника Держдепартаменту США Ведант Патель.

«Якщо Китай претендує на добрі відносини з Європою й іншими країнами, він не може продовжувати підтримку найбільшої загрози європейській безпеці, а нею є агресія Росії проти України», – сказав він.

За словами Пателя, такою є позиція США, і таку ж думку висловили держави «Групи семи», союзники в НАТО й країни ЄС.

«Якщо Китай зупинить підтримку Росії, їй буде важко продовжувати війну проти України. Жодна країна не повинна давати Путіну платформу для ведення агресивної війни проти України», – заявив представник Державного департаменту, відповідаючи на запитання щодо очікувань від планованого візиту російського лідера Володимира Путіна до Китаю.

14 травня в Кремлі повідомили, що перший закордонний візит після пʼятого вступу на посаду президента РФ Володимир Путін здійснить до Китаю. Державний візит до КНР запланований на 16–17 травня.

Хоча Китай заявляє, що є нейтральною стороною, його критикують за відмову засудити Москву за її повномасштабне вторгнення в Україну. За останні роки Китай і Росія розширили економічне співробітництво і дипломатичні контакти, а після повномасштабного вторгнення в Україну їхнє стратегічне партнерство лише посилилося.

Пекін раніше висунув свій «мирний план» із 12 пунктів із закликом до деескалації й остаточного припинення вогню в Україні. Захід скептично ставиться до пропозицій Китаю щодо політичного врегулювання в Україні. Цей план був значною мірою відхилений Заходом через відмову Китаю засудити Росію за вторгнення до свого суверенного сусіда і через те, що він повторює російські тези, зокрема звинувачення на адресу Заходу в неспровокованому вторгненні.

Новини