Світ

У РФ затримали білоруського лікаря, який виїхав із Вітебська через переслідування

У РФ затримали білоруського лікаря, який виїхав із Вітебська через переслідування

У місті Муріно Ленінградської області РФ затримали колишнього завідувача відділення анестезіології та реанімації Вітебської лікарні швидкої допомоги Володимира Мартова, повідомляють видання «Фонтанка» та 78.ru.

Його доставили до відділу поліції, російські силовики повідомили білоруським колегам про затримання лікаря.

Володимир Мартов із 2020 року, від початку пандемії, став публічно розповідати про реальну ситуацію в лікарнях Білорусі. У березні 2021 року він повідомив про аварію на кисневій станції лікарні, внаслідок якої загинули кілька пацієнтів.

12 березня 2021 року під час відвідин лікарні в місті Молодечно білоруський правитель Олександр Лукашенко заявив, що Мартова «потрібно поставити на місце». 3 квітня того ж року керівництво лікарні не продовжило контракт із ним. Після цього він не працював у медичних закладах.

У лютому 2022 року його заарештували в Білорусі на сім діб у справі про порушення порядку організації або проведення масових заходів за біло-червоно-білий прапорець на аватарці в соцмережах. Мартов виїхав із Білорусі та вів подкаст «На війні з COVID-19».

«Фонтанка» пише, що одне з відеоінтервʼю Мартова в Білорусі визнали «екстремістським», його заочно заарештували на батьківщині.

Новини