Суспільство

у Вовчанську ЗСУ вдалося частково стабілізувати ситуацію

у Вовчанську ЗСУ вдалося частково стабілізувати ситуацію

На Харківщині у прикордонному місті Вовчанськ тривають захисні дії Збройних сил України. Вдень 15 травня підрозділам ЗСУ вдалося частково стабілізувати ситуацію, розповів президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні

«Окупанта, який зайшов на Харківщину, всіма засобами знищують. Артилерія, дрони, наша піхота достатньо влучно працюють», – сказав очільник країни.

Він також зазначив, що на Покровському і Куп’янському напрямках на Харківщині війська РФ намагаються відтягнути сили ЗСУ та зробити менш концентрованою бойову роботу українських сил.

«Наш український результат, наша сила залежать від кожного солдата, кожного сержанта, кожного офіцера, які безпосередньо на позиціях, у бою, на фронті: повне виконання бойових завдань у наявних умовах має зірвати російські наступальні плани», – вважає Зеленський.

Раніше Генштаб ЗСУ повідомляв про чотири бойових зіткнення на Харківському напрямку. Тривають спроби армії РФ витіснити підрозділи ЗСУ в районі Вовчанська: «наші воїни дають відсіч, ведуть вогонь на ураження, а в місті продовжують прочісувати північно-західну околицю», повідомили військові.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) зазначають, що темпи російських наступальних операцій на півночі Харківської області, схоже, сповільнилися за останні 24 години, і характер наступальної активності в цьому районі відповідає оцінці, що російські війська надають перевагу створенню «буферної зони» в районі міжнародного кордону, а не більш глибокому проникненню на територію Харківської області.

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що на кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів. Але, за його словами, загрози штурму міста Харкова поки немає.

Новини