Світ

Верховний суд РФ залишив незмінним вирок Кара-Мурзі – чверть століття колонії

Верховний суд РФ залишив незмінним вирок Кара-Мурзі – чверть століття колонії

Верховний суд Росії відхилив касаційну скаргу на вирок політику та журналісту Володимиру Кара-Мурзі, якому призначили 25 колонії за звинуваченнями в «державній зраді», співпраці з «небажаною організацією» та поширенням «фейків» про армію РФ.

«Вирок Московського міського суду від 17 квітня 2023 року та апеляційну ухвалу Першого апеляційного суду загальної юрисдикції від 31 липня 2023 року залишено без змін», – цитує агенція «Інтерфакс» рішення суду.

Володимира Кара-Мурзу заарештували у квітні 2022 року. У березні 2023 року його адвокати повідомили, що у політика діагностована полінейропатія нижніх кінцівок. Цей діагноз входить до списку захворювань, з якими в Росії не можна тримати людей під вартою, проте суд це проігнорував.

У квітні 2023 року Московський міський суд засудив Кара-Мурзу до 25 років позбавлення волі в колонії суворого режиму зі штрафом у сумі 700 тисяч рублів та забороною на журналістську діяльність упродовж семи років. Кара-Мурза не визнав провини і назвав своє переслідування політично вмотивованим.

Володимир Кара-Мурза перебуває в колонії суворого режиму №6 в Омську. Щойно політика доставили туди у вересні 2023-го, адміністрація колонії одразу відправила його до штрафного ізолятора.

Новини