Важливо

позиції ЗСУ в районі Роботиного від початку доби не змінювалася

позиції ЗСУ в районі Роботиного від початку доби не змінювалася

Російська армія продовжує концентрувати найбільші зусилля на Куп’янському та Покровському напрямках, заявляє Генеральний штаб Збройних сил України у зведенні на 16:30 15 травня. Там командування зафіксували 52 атаки.

«Українські воїни відбивають ворожі атаки, активно працюють засоби вогневого ураження та безпілотні системи Сил оборони України», – йдеться в повідомленні.

Також чотири бойових зіткнення відбулося на Харківському напрямку, тривають спроби армії РФ витіснити підрозділи ЗСУ в районі Вовчанська: «наші воїни дають відсіч, ведуть вогонь на ураження, а в місті продовжують прочісувати північно-західну околицю».

Читайте також: Росія кидає танки на Вовчанськ, ідуть вуличні бої: чи вистачить Кремлю сил на північ і Донбас одночасно?

«На Куп’янському напрямку ворог 25 разів атакував в районах Стельмахівки, Синьківки, Берестового, Новоєгорівки, Піщаного, М’ясожарівки та Твердохлібового. Наші захисники вживають всі необхідні заходи для стримування агресора. На Краматорському напрямку російські окупанти 5 разів проводили штурмові дії поблизу Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки», – заявляє штаб.

Командування фіксує зростання кількох бойових зіткнень на Покровському напрямку до 27 – найбільша активність біля Новоолександрівки, Нетайлового та Уманського. Ще шість російських атак Сили оборони відбили на Курахівському напрямку, поблизу Красногорівки, Парасковіївки та Водяного.

«На Оріхівському напрямку ворог продовжує спроби прорвати нашу оборону неподалік Старомайорського. Лише в районі цього населеного пункту окупанти провели 18 штурмових дій. В районі Роботиного з початку доби відбулося 4 бойових зіткнення, змін положення наших військ не відбулося, ситуація контрольована», – додають у зведенні.

Читайте також: Недооцінений фронт: чим загрожує прорив РФ під Сіверськом. Коротко пояснюємо

На Херсонщині тривають бойові дії біля Кринок – чотири бойових зіткнення. На інших напрямках, пише Генштаб, обстановка суттєво не змінювалася.

Раніше 15 травня Міністерство оборони РФ заявило, що російські військові взяли під контроль село Роботине в Запорізькій області. У ЗСУ втрату села не підтверджували.

Роботине, довоєнне населення якого становило менш як 500 людей, було одним із ключових населених пунктів, який українським військам вдалося звільнити у Запорізькій області під час літнього наступу в 2023 році. Відтоді російські військові намагалися знову його захопити.

Новини