Важливо

Просування військ РФ на захід від Авдіївки пришвидшилося – розвідка Британії

Просування військ РФ на захід від Авдіївки пришвидшилося – розвідка Британії

Просування російських військ на захід від Авдіївки на Донеччині пришвидшилося за останній тиждень, заявили у розвідці Великої Британії 26 квітня.

«Російські сухопутні війська створили вузький виступ вглиб української території для входу в місто Очеретине, розташоване приблизно за 15 кілометрів на північ від центру Авдіївки. Після того, як російські війська взяли під контроль Авдіївку в середині лютого 2024 року, цей район залишається одним із основних районів російських операцій. Незважаючи на постійні великі втрати, дуже ймовірно, що російські війська здатні продовжувати обстріли українських позицій у цьому районі й узяти під контроль кілька невеликих населених пунктів», – заявили у розвідці.

Після захоплення Авдіївки загарбники продовжили просуватися на захід від міста і водночас посилили тиск на Бахмутському напрямку, – тут епіцентром зусиль російських військ став Часів Яр.

В американському Інституті вивчення війни заявили 25 квітня, що російські війська, ймовірно, намагаються захопити якомога більше території до того, як прибуття безпекової допомоги США «значно покращить» обороноздатність України найближчими тижнями. «Російське військове командування може посилювати наступальні операції на північний захід від Авдіївки, оскільки ця територія надає більше можливостей для швидких тактичних успіхів, незважаючи на відносну оперативну незначущість цих успіхів», – зауважили аналітики.

Новини