Важливо

російські війська становлять реальну загрозу

російські війська становлять реальну загрозу

Російські війська становлять реальну загрозу захоплення Часового Яру на Донеччині, хоча, можливо, вони не зможуть зробити це швидко, пише у своєму новому звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Російський тиск на Часів Яр є відчутним. Російські війська, які зараз перебувають на східній околиці Часового Яру, посилюють зусилля із захоплення міста з березня 2024 року», – йдеться в повідомленні.

Аналітики зауважили, що наступ у спробі захопити Часів Яр відкриває російським військам найближчі перспективи для оперативного значного прогресу, оскільки захоплення міста, ймовірно, дозволить російським військам почати подальші наступальні операції проти міст, які утворюють український оборонний пояс у Донецькій області.

«Російські війська, ймовірно, намагаються захопити якомога більше території до того, як прибуття безпекової допомоги США значно покращить обороноздатність України найближчими тижнями, і російське військове командування може посилювати наступальні операції на північний захід від Авдіївки, оскільки ця територія надає більше можливостей для швидких тактичних успіхів, незважаючи на відносну оперативну незначущість цих успіхів», – йдеться у звіті.

Після захоплення Авдіївки загарбники продовжили просуватися на захід від міста і водночас посилили тиск на Бахмутському напрямку, – тут епіцентром зусиль російських військ став Часів Яр. Протягом квітня аналітики проєкту DeepState кілька разів повідомляли про просування військ РФ у Часовому Яру, східніше міста і в Богданівці – на північний схід від нього. Про те, що російські солдати дійшли до крайніх будинків у східній частині міста, писав у своєму звіті 14 квітня американський Інститут вивчення війни (ISW). За словами оборонців Часового Яру, російських військових вдалося вибити.

Нещодавно головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що вище російське військове керівництво поставило задачу своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня. Про це також заявляв президент Володимир Зеленський.

Під час штурмів стратегічно важливого для оборони Донбасу містечка агресор використовує тактику, подібну до авдіївської: узгоджене повітряне бомбардування, зазначали у британській розвідці.

Новини