Політика

Голова Ради Європи «нажахана» відео зі стратою українського військового

Голова Ради Європи «нажахана» відео зі стратою українського військового

Відповідальні за страти українських військовополонених мають бути покарані, заявила генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич 12 квітня.

«Я нажахана поширеним соцмережами відео, на якому російські військові відрізають голову українському військовополоненому. Це нелюдяно і я засуджую це в найсуворіший спосіб. Винні повинні бути притягнуті до відповідальності», – заявила вона.

Раніше Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявила, що страта українського військовополоненого – це не поодинокий випадок.

Ввечері 11 квітня у соцмережах з’явилося відео, на якому, ймовірно, російські військові катують українського полоненого і відрізають йому голову, поки він ще живий. Де і коли зняте відео – невідомо, з кількості зелені можна припустити, що йдеться про літо. Радіо Свобода наразі не може встановити походження відео.

Читайте також: Омбудсмен вимагає обговорення відео зі стратою українського військового на Комітеті ООН з прав людини

Американський телеканал СNN повідомив, що протягом тижня з’явилося два таких відео, на яких, ймовірно, показане обезголовлення українських солдатів, зняті вони під час окремих подій. За повідомленням, одне з відео, можливо, було зняте «зовсім недавно», а друге (те, що було поширене ввечері 11 квітня) – судячи з кількості зелені – виглядає так, ніби його знімали влітку.

Згідно з Женевською конвенцією, страти або жорстоке поводження з військовополоненими належать до воєнних злочинів.

Протягом війни у ЗМІ неодноразово з’являлися відеозаписи із вбивствами або жорстоким поводженням із беззбройними українськими військовослужбовцями.

Новини