Суспільство

у школах вивчатимуть предмет «захист України» – ВР ухвалила відповідний закон

у школах вивчатимуть предмет «захист України» – ВР ухвалила відповідний закон

Ухвалений сьогодні Верховною Радою у другому читанні законопроєкт №11092, що стосується покращення початкової загальновійськової підготовки, передбачає, що предмет «захист України» будуть вивчати всі учні шкіл, розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук, передає пресслужба парламенту.

«Ухваленим законом ми, зокрема, впроваджуємо поняття «початкова загальновійськова підготовка», що відкриває Кабінету міністрів можливість у постановах прибрати розділення в класах на вивчення цього предмету. Тобто «захист України» мають вивчати всі учні, так само як математику чи українську мову», – зазначив депутат, який є ініціатором ухваленого законопроєкту.

За його словами, під час вивчення предмету акцент буде робитися на технологіях і «внутрішній мотивації громадянина захищати свою державу».

Грищук додав, що уряд виділив 1,74 мільярда гривень на покращення Центрів захисту України, це кабінети у школах, а також на підвищення кваліфікації вчителів предмету «захист України».

23 квітня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки.

Раніше Верховна Рада ухвалила закон про вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті. Він передбачає, що студенти зможуть навчатися на міждисциплінарній освітній програмі, яка передбачає вибір конкретної спеціальності не одразу, а після одного або півтора року навчання. Також студенти контрактної форми зможуть самостійно визначати тривалість навчання в університеті.

Новини