Світ

журналіста Карнея засудили до трьох років колонії

журналіста Карнея засудили до трьох років колонії

Мінський міський суд 22 березня засудив білоруського журналіста Ігоря Карнея до трьох років позбавлення волі та штрафу. Його визнали винним в участі в екстремістській спільноті, повідомляє 22 березня білоруська служба Радіо Свобода.

Журналістові загрожувало до шести років позбавлення волі.

Газета «Беларусь сегодня», підконтрольна адміністрації авторитарного керівника країни Олександра Лукашенка, написала, що Карнея судять за співпрацю з Білоруською асоціацією журналістів (БАЖ). Вона визнана владою екстремістською організацією.

У представництві ЄС у Білорусі повідомили, що європейські дипломати, у тому числі з Австрії, Нідерландів, Німеччини Польщі, Словаччини, Швеції, а також із Великої Британії, прийшли у вівторок, перший день процесу, до будівлі суду на знак солідарності з Ігорем Карнеєм та «іншими засудженими з політичних мотивів».

У повідомленні дипломатичного представництва наголошується, що число політвʼязнів у Білорусі перевищує 1400, багато з яких «утримуються в загрозливих для життя умовах і мають тяжкі захворювання», але їм відмовляють у належній медичній допомозі. Дипломати закликали негайно та беззастережно всіх їх звільнити. Із закликом звільнити політвʼязнів у Білорусі виступили і понад 20 лауреатів Нобелівської премії.

56-річний Ігор Карней відомий як автор текстів про культурно-історичну спадщину Білорусі, а також як блогер, який пише про подорожі. У минулому він був кореспондентом Радіо Свобода.

Карней перебуває під вартою в Мінську із середини липня 2023 року. За даними БАЖ, зараз у Білорусі у вʼязницях перебувають 34 журналісти. Багато незалежних ЗМІ були визнані білоруською владою «екстремістськими спільнотами», за співпрацю з якими загрожує кримінальна справа.

Новини