Світ

Колумбія припинить дипломатичні відносини з Ізраїлем 2 травня

Колумбія припинить дипломатичні відносини з Ізраїлем 2 травня

Президент Колумбії Густаво Петро заявив 1 травня, що з четверга, 2 травня, його країна розірве дипломатичні відносини з Ізраїлем. Петро назвав дії Ізраїлю у Секторі Гази геноцидом палестинського народу. Раніше він уже порівнював ізраїльських військових із гітлерівцями.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац відповів на заяву президента Колумбії: «Історія запамʼятає, що Густаво Петро вирішив стати на бік найбільш ганебних чудовиськ, відомих людству – тих, хто спалював немовлят, вбивав дітей, ґвалтував жінок і викрадав ні в чому не винних мирних».

Петро вже неодноразово критикував військові дії Ізраїлю в Газі, називаючи їх геноцидом. У лютому цього року Колумбія зупинила закупівлю зброї з Ізраїлю. Петро назвав Біньяміна Нетаньягу «президентом, який вершить геноцид», хоча помилився у назві посади – Нетаньягу не президент, а премʼєр-міністр Ізраїлю. Президентом є Іцхак Герцог.

7 жовтня 2023 року на Ізраїль здійснило напад радикальне ісламістське угруповання «Хамас», визнане терористичним у США та ЄС. Його учасники вбили понад 1200 людей та близько 250 взяли в заручники. У відповідь на напад Ізраїль розпочав у Секторі Гази військову операцію з метою «знищити «Хамас». За даними МОЗ Гази, внаслідок ізраїльських обстрілів загинуло більш як 34 тисяч палестинців, переважно жінок і дітей. Незалежного підтвердження цих даних немає.

Новини