Світ

«Вибори президента в Росії не є демократичними» – МЗС Польщі

«Вибори президента в Росії не є демократичними» – МЗС Польщі

Голосування на «так званих виборах» президента Росії відбулось «за умов репресій щодо суспільства, що зробило неможливим проведення вільного, демократичного вибору», заявляє міністерство закордонних справ Польщі за підсумками електоральної процедури, яка завершилася 17 березня.

Всупереч міжнародному праву голосування було організоване також на тимчасово окупованих землях України, а саме в Криму, Севастополі, а також Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях. Так організовані «вибори» не можна визнати ні легальними, ні вільними, ані чесними», значиться далі в заяві польського міністерства.

Нелегальне рішення про проведення виборів на тимчасового окупованих українських теренах є «демонстративним порушенням міжнародного права, включно зі Статутом ООН». Польща «не визнає і ніколи не признає організації, а також результатів «виборів» на тимчасово окупованих українських землях», зазначено в заяві.

У документі польське МЗС також закликає Росію «до негайного і безумовного виведення її військ і озброєння з теренів України».

ЦВК Росії повідомляє, що Володимир Путін здобуває перемогу на виборах президента РФ, набравши 87,3% голосів після підрахунку 99% протоколів.

Незалежні спостерігачі та експерти оцінюють вибори як невільні та неконкурентні. Путін, який керує Росією з 2000 року, балотувався на п’ятий термін. Усім кандидатам від непарламентських партій та самовисуванцям, які збирали підписи, Центральна виборча комісія в реєстрації відмовила.

Новини