Події

«Будемо продовжувати» – Зеленський про здатність українських далекобійних дронів обмежувати силу РФ

«Будемо продовжувати» – Зеленський про здатність українських далекобійних дронів обмежувати силу РФ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що українські далекобійні дрони довели здатність обмежувати силу РФ, Україна буде це продовжувати.

Він повідомив, що на засіданні Ставки головнокомандувача міністр оборони Рустем Умеров та міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін дали звіти щодо виробництва та закупівлі дронів. Зеленський каже, що це те, у чому «постійно має відчуватися нарощування обсягів».

«На цій війні – і саме нашими воїнами – було доведено, що дрони здатні давати перевагу й повертати ініціативу. У час, коли ми очікували постачання артилерії від наших партнерів, FPV-дрони фактично вберегли фронт. Наші далекобійні дрони довели, що Україна здатна обмежувати внутрішню силу держави-терориста. Маємо це продовжувати. Будемо продовжувати», – розповів він у своєму відеозверненні.

Як повідомив Радіо Свобода співрозмовник в українській розвідці, 26 травня безпілотник Головного управління розвідки Міноборони атакував радіолокаційну станцію дальнього виявлення цілей «Воронеж-М» у російському місті Орськ – це за 1800 км від кордону з Україною. За даними співрозмовника, цей удар встановив новий рекорд дальності ураження.

На початку травня у російському Башкортостані український безпілотник вразив нафтопереробний завод. Як повідомило тоді Радіо Свобода поінформоване джерело, це був дрон Служби безпеки, який встановив історичний рекорд, подолавши відстань у 1500 км.

Читайте також: Україна має дрони, здатні пролетіти понад тисячу кілометрів – Федоров

Впродовж останніх місяців почастішали атаки безпілотників на нафтопереробні заводи Росії. Київ підтвердив причетність до частини з них. Ці ​удари, ймовірно, є частиною спроби зменшити постачання палива російським військовим, а також могли б скоротити доходи від експорту, які Москва використовує для фінансування війни.

Новини