Світ

«Відчайдушний крок». Міністр оборони Британії відреагував на видворення Росією британського аташе

«Відчайдушний крок». Міністр оборони Британії відреагував на видворення Росією британського аташе

Міністр оборони Великої Британії Ґрант Шаппс назвав «відчайдушним кроком» видворення Росією британського аташе з питань оборони.

«У той час як російський аташе у Великій Британії діяв як шпигун, єдиною проблемою Путіна з нашим аташе було те, що він уособлював непохитну підтримку Британією України на тлі його незаконного і варварського вторгнення», – написав Шаппс у соцмережі X.

Міністерство закордонних справ Росії 16 травня оголосило персоною нон ґрата військового аташе посольства Великої Британії в Москві Адріана Когхілла. Йому наказали залишити територію країни протягом тижня, повідомила пресслужба російського зовнішньополітичного відомства.

У заяві вказано, що це рішення є «кроком у відповідь» на аналогічну дію Великої Британії. Оголошення 8 травня персоною нон ґрата російського військового аташе у МЗС Росії назвали «політично мотивованою дією з яскраво вираженим русофобським характером, що завдає непоправної шкоди двостороннім відносинам».

Міністр внутрішніх справ Великої Британії Джеймс Клеверлі, коментуючи рішення про висилку російського військового аташе, 8 травня заявив, що дипломат був «незаявленим співробітником військової розвідки».

Новини