Корупція

ВАКС обрав запобіжний захід ексзаступнику голови Офісу президента Андрію Смирнову

ВАКС обрав запобіжний захід ексзаступнику голови Офісу президента Андрію Смирнову

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав колишньому заступникові керівника Офісу президента Андрію Смирнову, якого підозрюють у незаконному збагаченні, запобіжний захід у вигляді 10 мільйонів гривень застави. Про це стало відомо з трансляції судового засідання 28 травня.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура зазначила, що на підозрюваного також покладено такі процесуальні обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • не відлучатися з міста Києва без дозволу детектива, прокурора та суду;
  • повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця свого проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування зі свідками у справі;
  • дати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт/паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.

Раніше Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили колишньому заступнику керівника Офісу президента України (2019-2024 років) про підозру у незаконному збагаченні.

За даними слідства, посадовець набув активи вартістю 17,1 мільйона гривень, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період у розмірі понад 1,3 мільйони гривень. Таким чином різниця між вартістю придбаного майна та коштами чиновника становила 15,7 мільйона гривень – йдеться про дві автівки (Mercedes-Benz, Volkswagen), два мотоцикли (Honda, BMW), три паркомісця в Києві, квартиру у Львові та земельну ділянку на Закарпатті. У НАБУ розповіли, що почали розслідування після публікації розслідування журналістів «Української правди».

У день вручення підозри Смирнов зазначив у коментарі «Українській правді», що «переконаний у своїй правоті і буде доводити її всіма доступними способами».

Андрія Смирнова призначили заступником керівника Офісу президента у вересні 2019 року. 29 березня 2024 року президент Володимир Зеленський звільнив Андрія Смирнова з цієї посади, не називаючи причини кадрових змін.

Новини