Світ

на суді над Дональдом Трампом закінчилися дебати сторін

на суді над Дональдом Трампом закінчилися дебати сторін

28 травня, через три тижні після початку засідань на кримінальному процесі над колишнім президентом США Дональдом Трампом, багатогодинними виступами представників захисту та звинувачення закінчилися дебати сторін. 29 травня присяжні розпочнуть обговорення вердикту.

Першим в останній день дебатів виступив адвокат Дональда Трампа Тодд Бланш. Він відкинув основну тезу обвинувачення, згідно з якою Трамп винний у незаконній спробі вплинути на результат президентських виборів 2016 року, оскільки він заплатив за мовчання порноакторці Стормі Деніелс, яка стверджувала, що мала інтимний контакт з Трампом і погрожувала виступити з публічними викриттями.

Читайте також: На процесі в справі проти Трампа в Нью-Йорку обрали 12 присяжних

Адвокат Трампа наполягає, що не було змови з метою приховати виплату 130 тисяч доларів Стормі Деніелс, а колишній адвокат Трампа Майкл Коен, який заявляв на суді, що виплачував ці гроші за вказівкою Дональда Трампа, бреше. За словами Тодда Бланша, немає жодних документів чи прямих свідчень, які підтверджують слова Коена. За версією захисту, гроші з фондів виборчого штабу Трампа були виплачені Коену за надання юридичних послуг, які він надавав як особистий адвокат Трампа.

34 пункти звинувачень повʼязані із цими виплатами, які обвинувачення трактує як незаконні. Бланш назвав Майкла Коена «найбільшим брехуном усіх часів» і звернувся до присяжних із закликом «не відправляти людину у вʼязницю, ґрунтуючись на словах Майкла Коена». Захисник Дональда Трампа закликав присяжних ухвалити «швидкий та простий вердикт: невинуватий».

Прокурор Джошуа Стейнґласс ще раз представив присяжним версію обвинувачення: перед виборами Трамп побоювався появи публічних звинувачень у подружній невірності, тому він вступив у змову з Коеном і з видавцем таблоїда National Inquirer, і вони купили мовчання двох жінок, однією з яких була Стормі Деніелс.

«Цілком можливо, що ця угода допомогла обранню Дональда Трампа», – заявив прокурор, звертаючись до присяжних. Згідно з нью-йоркськими законами, обвинуваченню потрібно довести, що Трамп не лише сфальсифікував ділову документацію, кваліфікувавши виплати Коену як оплату юридичних послуг, але зробив це з метою вчинити інший, більш серйозний злочин.

За версією прокуратури, цим злочином є спроба Дональда Трампа допомогти своєму обранню незаконними методами. Прокурор пояснив, що метою обвинувачення, яке викликало до суду 20 свідків, у тому числі Стормі Деніелс, була демонстрація небезпеки, яку могло становити для кандидата Трампа оголошення цієї інформації за лічені дні до виборів.

Як довго може тривати процес ухвалення вердикту, невідомо. За словами аналітиків, він може завершитися в середу, а може затягтися і на кілька тижнів.

Новини