Світ

В Ірані засудили до страти відомого репера

В Ірані засудили до страти відомого репера

Влада Ірану засудила до страти популярного репера Томаджа Салехі, повідомило 24 квітня агентство Reuters. Вирок Салехі повʼязаний із його участю в масових протестах 2022–2023 років. Артист підтримував протестувальників у своїх піснях та публічних висловлюваннях.

Салехі був заарештований у жовтні 2022 року. 2023 року Верховний суд Ірану засудив його до шести років і трьох місяців вʼязниці. Проте суд міста Ісфахан переглянув рішення Верховного суду та оголосив смертний вирок.

Адвокат Салехі Амір Раїсіан назвав рішення міського суду безпрецедентним і заявив, що його підзахисний оскаржуватиме вирок.

Масові вуличні протести розпочалися в Ірані у вересні 2022 року після смерті студентки Махси Аміні, яку затримала поліція моралі за неправильне носіння хіджабу. За твердженнями поліції, у Аміні стався інсульт; її родичі впевнені, що поліцейські забили до смерті.

Протести тривали кілька місяців і стали одним із найсерйозніших викликів іранському консервативному керівництву за останні кілька десятиліть. Сотні людей загинули в сутичках, тисячі були заарештовані, кілька учасників протестів страчені.

Новини