Суспільство

Українська правозахисниця отримала шведську премію за документування злочинів РФ проти дітей

Українська правозахисниця отримала шведську премію за документування злочинів РФ проти дітей

Українська правозахисниця Марія Суляліна, керівниця проєктів Центру громадянської просвіти «Альменда» отримала шведську премію «Правозахисник року-2024» за документування російських злочинів проти дітей на окупованих територіях.

«Незважаючи на особисті втрати і великі ризики, вона продовжувала свою роботу з документування воєнних злочинів та інших тяжких порушень проти дітей і забезпечення справедливості для дітей з окупованих територій України, які стали жертвами індоктринації і депортації. За виняткову стійкість і відданість правам людини, демократії і правам дітей визначати своє власне майбутнє Марія Суляліна отримала нагороду «Правозахисник року 2024», – йдеться в заяві на сайті премії Civil Rights Defenders.

«Діти на окупованих територіях часто непомітні. Вони не можуть говорити від свого імені, оскільки це небезпечно і може призвести до кримінальної відповідальності, і вони не дуже захищені. Чим вони молодші, тим більше на них впливає пропаганда. Діти – це наше майбутнє, і наш обов’язок – захистити їх від мілітаризації й індоктринації та забезпечити, щоб процеси реінтеграції враховували їхні потреби», – заявила Марія Суляліна.

Правозахисниця була змушена залишити рідне місто Ялту у 18 років, коли Росія окупувала Крим 2014 року.

Almenda була заснована групою правозахисників у Ялті в 2011 році. Марія Суляліна працює в організації з 2013-го.

Премія Civil Rights Defender of The Year присуджується щороку видатним правозахисникам, які, незважаючи на ризик для власної безпеки, продовжують боротьбу за громадянські й політичні права. Премію вручають з 2013 року.

Новини