Події

У ДТЕК розповіли, за яких умов запровадять графіки відключення світла по всій Україні

У ДТЕК розповіли, за яких умов запровадять графіки відключення світла по всій Україні

Енергетики не виключають запровадження погодинних графіків відключення світла в Україні, зазначив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону.

Він зазначив, що на українців можуть чекати відключення світла «якщо не буде відновлена теплова генерація». Інша складова, за словами Сахарука – «це підвищення споживання електроенергії через спеку, зазвичай це відбувається у липні і серпні».

«По-третє, не буде вистачати обсягу електроенергії, яку ми отримуємо з Європи. І, по-четверте, не буде можливості передати у певні регіони необхідний обсяг електроенергії. Тоді єдиний спосіб збалансувати систему – це знизити споживання. Зменшити споживання можна єдиним способом – це погодинними графіками відключення», – пояснив Сахарук.

При цьому він наголосив, що «лише при здійсненні всіх вищеназваних умов є ймовірність введення погодинних графіків відключення світла по всій Україні».

Росія в березні здійснила низку ракетних атак по Україні, в тому числі, 22 березня – найбільш масштабну атаку на українську енергетику за останній час. Тоді РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження. Згодом цілями російських атак були Канівська та Дністровська ГЕС.

Російські військові з 10 жовтня 2022 року розпочали обстріли критичної енергетичної інфраструктури України, що спричинило дефіцит генерації електроенергії та проблеми з розподілом між регіонами. У 2023 році Росія зменшила інтенсивність атак.

У жовтні минулого року голова «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв’ю Радіо Свобода розповів, що енергетичні об’єкти України матимуть три рівні захисту у вигляді інженерних укріплень на випадок російських атак.

Новини