Світ

У Білому домі кажуть, що «працюють цілодобово», щоб доставити озброєння в Україну

У Білому домі кажуть, що «працюють цілодобово», щоб доставити озброєння в Україну

Сполучені Штати «докладають безперервних зусиль», щоб забезпечити доставку військової допомоги «безпосередньо на бойові позиції ЗСУ», зазначив 17 травня у Вашингтоні радник Білого дому Джон Кірбі під час брифінгу.

«Ми уважно стежимо за наступом Росії на північному сході України та цілодобово працюємо над тим, щоб озброєння й техніка потрапили в руки українських військових, аби допомогти їм відбити ці атаки», – підкреслив представник Білого дому.

Він нагадав, що після того, як президент США Джо Байден у квітні підписав закон про додаткове фінансування потреб національної безпеки, «він одразу розпорядився про виділення конкретних пакетів з допомогою».

Кірбі каже, що з квітня 2024 року США виділили два пакети за президентськими повноваженнями та ще $6 млрд через Ініціативу сприяння безпеці України (USAI), які будуть використані для закупівлі нових озброєнь у виробників для України. Крім того, держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Києва цього тижня оголосив ще один пакет допомоги на 2 млрд доларів у межах Програми зовнішнього військового фінансування (FMF).

10 травня США виділили Україні новий пакет допомоги на загальну суму близько 400 мільйонів доларів. У Пентагоні уточнили, що цей пакет військової допомоги включатиме розширений перелік систем протиповітряної оборони, додаткові системи HIMARS, бронетехніку, протитанкові засоби, патрульні катери, а також інші озброєння.

Це відбувається на тлі наступу військ РФ на Харківщині, який розпочався вранці 10 травня уздовж українсько-російського кордону. Силам РФ вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей. Проводиться евакуація місцевого населення.

Новини