Світ

У Молдову на навчання прибули військові США – посольство

У Молдову на навчання прибули військові США – посольство

У аеропорту Кишинева приземлився літак C-17 Національної повітряної гвардії Північної Кароліни з американськими військовослужбовцями на борту для підтримки навчань «Щит миру», йдеться у повідомленні посольства США у Молдові.

За даними дипломатичного відомства, 35 військовослужбовців зі складу гвардії Північної Кароліни та ВПС США у Європі у співпраці з міністерствами Молдови «відпрацьовуватимуть тактики реагування, необхідні для гарантування безпеки громадян Молдови в разі виникнення надзвичайних ситуацій».

Крім того, відомо, цей літак доставив медичне обладнання, яке буде передано Міністерству оборони Молдови в рамках американської допомоги.

«Сполучені Штати пишаються своєю співпрацею з урядом і народом Молдови в прагненні до створення демократичного, процвітаючого і безпечного майбутнього», – сказано у повідомленні посольства.

Проросійські активісти оголосили про створення політичної коаліції напередодні виборів президента Молдови, запланованих на 20 жовтня. Анонсована в Москви коаліція була організована під егідою заочно засудженого за шахрайство олігарха-втікача Ілана Шора, який став неофіційним лідером опозиції.

Після російського вторгнення в Україну Шор регулярно мобілізував своїх послідовників проти проєвропейського уряду, організовуючи демонстрації в Молдові на тлі загострення напруженості між Москвою та Кишиневом.

Росія має 1500 солдатів, які базуються в Придністровʼї, вузькій смужці землі між Молдовою та Україною, яка відокремилася в 1992 році після короткого конфлікту.

Новини