Важливо

ситуація є контрольованою, але цей напрямок залишається «вкрай складним»

ситуація є контрольованою, але цей напрямок залишається «вкрай складним»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що загалом ситуація на Харківщині є контрольованою, але цей напрямок залишається «вкрай складним».

«Станом на сьогодні ситуація на Харківщині загалом контрольована, наші воїни завдають окупанту відчутних втрат. Але напрямок залишається вкрай складним – посилюємо наші підрозділи», – повідомив він за підсумками засідання Ставки верховного головнокомандувача у Харкові.

За його словами, на Ставці були доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, командувачів ОСУВ «Хортиця» Юрія Содоля та ОТУ «Харків» Михайла Драпатого.

«Оперативна обстановка, завдання та потреби кожної залученої бригади, кожного підрозділу, зокрема на Харківщині – в районах Вовчанська та Липців. Також детально проаналізували перспективи бойової ситуації, загрози протягом найближчих днів і тижнів та наші, українські, можливості протидіяти російським наступальним планам», – розповів Зеленський.

Читайте також: Росія кидає танки на Вовчанськ, ідуть вуличні бої: чи вистачить Кремлю сил на північ і Донбас одночасно?

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що на кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів. Але, за його словами, загрози штурму міста Харкова поки немає.

Ввечері 15 травня президент України Володимир Зеленський заявив, що українські війська частково стабілізували ситуацію на півночі Харківської області.

За оцінкою американського Інституту вивчення війни (ISW), станом на 15 травня сили РФ від початку наступу просунулися не більше ніж на вісім кілометрів від міжнародного кордону на півночі Харківської області.

Новини