Економіка

Британська розвідка проаналізувала економічну ситуацію в Україні

Британська розвідка проаналізувала економічну ситуацію в Україні

Економіка України залишається стійкою після двох років повномасштабного російського вторгнення. Незважаючи на атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України, ймовірно, що у 2024 році на Україну чекає реальне економічне зростання на рівні близько 3%, йдеться у звіті розвідки Великої Британії 16 травня.

«Це продовжує тенденцію відновлення після падіння економіки України приблизно на 29% у 2022 році, за яким послідувало реальне економічне зростання на 5% у 2023 році», – зазначено у повідомленні.

У розвідці зауважили, що Національний банк України (НБУ) покращив річний прогноз інфляції до 8,2% на 2024 рік порівняно з 8,6%, які прогнозувалися раніше. Однак у другій половині 2024 року інфляція, ймовірно, зросте.

«Поліпшення економічних умов в Україні майже напевно дозволить НБУ поступово знижувати базову процентну ставку. Наприкінці квітня 2024 року НБУ знизив облікову ставку до 13,5% з 14,5%, встановлених у березні 2024 року, та нижче пікового рівня воєнного часу – 25%», – резюмували у британській розвідці.

Читайте також: Бюджет України потребує 42 мільярди доларів допомоги у цьому році – МВФ

Раніше, у квітні, правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 14,5% до 13,5% . У Нацбанку додали, що вбачають простір для подальшого пом’якшення процентної політики за умови збереження сприятливих макрофінансових тенденцій. Базовий сценарій прогнозу НБУ передбачає зниження облікової ставки до 13% у поточному році.

Ключовою причиною, що зумовила таке рішення, стало зниження в лютому 2024 року інфляції до 4,3% у річному вимірі. Цьому сприяло зростання пропозиції окремих харчових продуктів та ефект від істотних врожаїв минулих років.

До початку повномасштабного вторгнення Росії облікова ставка була на рівні 10%, а з червня 2022 року – 25%.

Облікова ставка – один із головних інструментів, за допомогою якого Національний банк встановлює для банків й інших суб’єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених і розміщених грошових коштів на відповідний період.

Новини