Політика

«Союзники по НАТО не виконали того, що обіцяли» – Столтенберґ про військову допомогу Україні

«Союзники по НАТО не виконали того, що обіцяли» – Столтенберґ про військову допомогу Україні

Союзники НАТО не виконали обіцянок, це має серйозні наслідки на полі бою в Україні. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ під час пресконференції у Києві.

«Союзники по НАТО не виконали того, що обіцяли. Сполучені Штати витратили місяці на те, щоб узгодити пакет для України, а європейські союзники не поставили обіцяну кількість боєприпасів, це мало серйозні наслідки на полі бою», – сказав генсек Альянсу.

За словами Столтенберґа, невиконані обіцянки і зволікання призвели до просування російської армії та можливості РФ зосередити більше сил.

«Відсутність боєприпасів дозволила росіянам просуватися вздовж лінії фронту. Відсутність протиповітряної оборони дозволила більшій кількості російських ракет вразити свої цілі, а відсутність можливостей завдавали удари на далекі відстані дозволила росіянам сконцентрувати більше сил. І наслідки цього ми бачимо зараз», – сказав він.

Генсек відзначив ухвалення США військової допомоги Україні на 61 мільярд доларів. Також згадав про найбільший пакет допомоги, який оголосила Велика Британія. І додав, що в України є «багато інших союзників, які виходять з різними заявами».

І нині відповідальність НАТО, щоб ці заяви якомога швидше перетворилися на реальні поставки зброї та боєприпасів.

«Заяв недостатньо. Ми повинні побачити поставку зброї. Тож я чітко заявив про це не лише під час зустрічі з президентом Зеленським, але й публічно, тому що вважаю, що ми повинні усвідомлювати, що коли ми не виконуємо поставки, коли ми затримуємо поставки, мова йде про життя і смерть. Це має реальні наслідки. Ця війна – не якась теоретична річ», – підсумував генеральний секретар альянсу.

Після зустрічі у форматі «Рамштайн» 26 квітня міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про виділення Україні 6 мільярдів доларів нової військової допомоги в рамках раніше ухваленого пакету підтримки України на 61 мільярд доларів. Він зазначив, що США нададуть Україні додаткові ракети Patriot для її систем ППО, антидронові засоби, артилерійські снаряди, ракети, матеріально-технічне забезпечення.

За словами президента України Володимира Зеленського, за пів року, поки Україна чекала на рішення щодо американської підтримки, російській армії вдалося перехопити ініціативу на полі бою, втім, маючи необхідне озброєння, Збройні сили України зможуть не тільки стабілізувати фронт, а й рухатися вперед.

Новини