Політика

участь у першому Саміті миру підтвердили лідери Латвії, Іспанії та Бельгії

участь у першому Саміті миру підтвердили лідери Латвії, Іспанії та Бельгії

Президент Володимир Зеленський провів телефонні розмови з низкою іноземних політиків, запросивши їх на інавгураційний Саміт миру в червні – про це він повідомив 7 травня.

Зокрема, йдеться про президента Латвії Едгарса Ринкевичса та прем’єр-міністрів Іспанії та Бельгії Педро Санчеса й Александра де Кроо.

Зеленський уточнив, що подякував Ринкевичсу за підписання двосторонньої безпекової угоди в межах Вільнюської декларації G7, зокрема, зобов’язання виділяти на підтримку України 0,25% ВВП щороку.

«Обговорили консолідацію підтримки Саміту миру країнами світу. Подякував Едгарсу за підтвердження його участі в саміті та активне сприяння успішному проведенню заходу», – заявив він.

Читайте також: Швейцарія запросила папу Римського на Глобальний саміт миру

Голова держави також подякував за підтвердження участі в саміті Александру де Кроо, назвавши принципово важливою для Києва позицію Бельгії щодо Формули миру.

«Обговорили оборонну та політичну співпрацю. Цінуємо рішення бельгійського уряду про початок передання Україні літаків F-16 уже цьогоріч», – додав він.

За словами Зеленського, під час розмови із Санчесом прем’єр Іспанії той також підтвердив участь у саміті, також політики обговорили завершення переговорів щодо тексту двосторонньої безпекової угоди між Києвом і Мадридом.

«Подякував за всю оборонну підтримку, зокрема в питаннях підсилення ППО. Обговорили її продовження», – зазначив він.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Іспанії підтвердив, що сторони погодилися щодо важливості Саміту миру, в якому він візьме участь.

Читайте також: Зеленський назвав питання, які обговорять на Глобальному саміті миру

«Ми продовжимо працювати над справедливим і сталим миром на засадах поваги до міжнародного права», – заявив Санчес.

Уряд Швейцарії під час візиту Володимира Зеленського в січні погодився організувати мирну конференцію. У заяві, оприлюдненій 10 квітня, йдеться, що «наразі існує достатня міжнародна підтримка для проведення конференції високого рівня для початку мирного процесу».

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн.

Новини