Світ

США відстежують ситуацію щодо ядерних погроз з боку Росії

США відстежують ситуацію щодо ядерних погроз з боку Росії

Сполучені Штати продовжують відстежувати ситуацію, пов’язану з новими заявами РФ щодо використання ядерної зброї, каже заступниця речника Пентагону Сабрін Сінгх.

«Ми продовжимо стежити за тим, що відбувається в регіоні», – сказала представниця Міноборони США.

Сінгх назвала ядерні погрози, що лунають з Росії «глибоко безвідповідальною» поведінкою.

Водночас вона підкреслила, що «американська сторона не має розвідувальних даних, які могли б свідчити про плани росіян застосувати ядерну зброю».

Раніше в Міноборони РФ повідомили, що Росія найближчим часом проведе навчання «з метою підвищення готовності нестратегічних ядерних сил до виконання бойових завдань».

Пентагон цю заяву назвав це прикладом «безвідповідальної риторики», однак США не спостерігають змін «у стратегічній силовій позиції» Росії після того, як Москва анонсувала навчання щодо застосування тактичної ядерної зброї.

З початку російського вторгнення в Україну країни Заходу висловлювали побоювання щодо можливого застосування Росією тактичної ядерної зброї, зокрема, при невдачах на фронті. Російська військова доктрина передбачає можливість застосування ядерної зброї першими у разі «загрози самому існуванню держави».

Низка російських діячів трактували це положення так, що ядерна зброя може застосовуватися і при загрозі територіальної цілісності – а офіційна Москва називає територією Росії окуповані нею українські землі, що входять до міжнародно визнаних кордонів України. Представники країн Заходу критикували Росію за ядерні погрози. Прямим текстом Володимир Путін ядерним ударом Україні не погрожував, проте попереджав країни Заходу про можливість ядерної війни у разі прямої конфронтації з Росією.

Стратегічні ядерні сили Росії перебувають у режимі підвищеної бойової готовності з лютого 2022 року.

Новини