Події

Росія, ймовірно, використає напад на «Крокус Сіті» для більшої підтримки війни проти України

Росія, ймовірно, використає напад на «Крокус Сіті» для більшої підтримки війни проти України

Після нападу на «Крокус Сіті Холл» російські офіційні особи прив’язують США та Захід до ширшого набору «терористичних» атак, що, ймовірно, посилить риторику щодо ймовірних загроз Заходу та України задля більшої внутрішньої підтримки війни проти України. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Слідчий комітет і Генпрокуратура Росії 27 березня заявили, що розглянуть звернення Держдуми РФ щодо розслідування американського та західного фінансування та організації терактів проти Росії. Аналітики зауважують, що у звернені прямо не згадують напад на «Крокус Сіті Хол», але офіційні особи Кремля раніше прив’язували Україну та Захід до нападу без офіційних звинувачень – Кремль може утриматися від офіційних звинувачень, оскільки всі наявні докази продовжують показувати, що угруповання «Ісламська держава» дуже ймовірно відповідальне за напад.

Читайте також: Теракт в Росії: чому Кремль шукає винних у Києві та Вашингтоні

У ISW нагадують, що російська влада регулярно описує українські удари по військових цілях в окупованій Україні та Росії як тероризм і постійно стверджує, що Захід допомагає організовувати ці удари.

«Кремль, ймовірно, прагне схопитися за ширші соціальні страхи та гнів Росії після нападу на «Крокус Сіті Хол», зображуючи Україну, США та Захід як безпосередню терористичну загрозу. Кремль, ймовірно, сподівається, що уявлення про причетність України та Заходу до атаки посилить внутрішню підтримку війни в Україні, а російські чиновники, ймовірно, посилатимуться на ширший погляд на те, що вони вважають тероризмом, щоб ще більше виставити українців за терористів і Захід як спонсор тероризму», – йдеться у звіті.

В Інституті вивчення війни припускають, що Кремль все ще може офіційно звинуватити Україну в атаці на «Крокус Сіті», якщо він вважатиме, що цих інших інформаційних зусиль недостатньо, щоб викликати внутрішню реакцію, якої, ймовірно, прагне.

26 березня директор ФСБ Росії Олександр Бортников заявив, що до теракту можуть бути причетні не лише Україна, а й Великобританія та США. У Держдепі заявили, що ці коментарі російських офіційних осіб, включно з президентом Путіним, «є лише пропагандою для виправдання їхньої агресії проти України».

Увечері 22 березня кілька осіб у камуфляжній формі в концертному залі стали стріляти з автоматів та підпалили будівлю. Внаслідок нападу загинули 143 людини.

Слідчий комітет (СК) Росії порушив кримінальне провадження за статтею про теракт. Російські ЗМІ повідомляли, що після теракту нападникам вдалося втекти на автомобілі.

23 березня Слідчий комітет РФ повідомив, що «спецслужби та правоохоронні органи у Брянській області, неподалік кордону з Україною затримали чотирьох підозрюваних з-поміж осіб, які вчинили теракт у концертній залі «Крокус Сіті Хол». Загалом повідомлялося про затримання 12 підозрюваних, чотирьох звинувачують у тому, що вони безпосередньо брали участь у нападі.

ФСБ заявила, що нібито особи, які брали участь у теракті, «планували перейти російсько-український кордон» та «мали контакти на українській стороні».

Читайте також: Навіщо Росія «вішає» теракт у «Крокус Сіті Холі» на Україну?

У Міністерстві закордонних справ «категорично» відкинули звинувачення від російських офіційних осіб у начебто «причетності» України.

Про причетність до нападу на «Крокус Сіті» заявляло радикальне угруповання «Ісламська держава».

Новини