Політика

«Прозоррівці» продовжують впроваджувати та покривати схеми

«Прозоррівці» продовжують впроваджувати та покривати схеми

Партнерство Олексія Соболева (колишнього очільника «Прозорро.Продажі», а нині заступника міністра економіки України) та Андрія Мотовиловця (колишнього фактично керівника Олексія, а тепер першого заступника голови фракції «Слуга народу») вже просліджується тривалі роки. І це на жаль здебільшого воно відбувається навколо процесу обкрадання країни. Такий собі дуже розумний багаторічний схематозний тандем.

Їх дружба почалась ще у часи коли обидва працювали у Міністерстві інфраструктури під пильним керівництвом скандального Андрія Пивоварського, якого підозрюють у зловживанні владою та службовим становищем, яке завдало державі понад 30 мільйонів доларів збитків. Справа в тому, що згідно із наказом Пивоварського, саме приватні компанії, замість державних, отримали можливість збирати половину суми. Цим самим держава втратила суттєву частину надходжень до бюджету. Радниками та відповідальними помічниками посадовця з цього питання у той час були уже вище згадані Мотовиловець та Соболев.

Далі Андрій з Олексієм створювали проект Прозорро. У той час вони побудували схему, згідно якій стало можливим на псевдо-аукціонах, але без жодної конкуренції та за зниженою вартістю, розпродавати державні активи. Нині у якості депутата та чиновника вони продовжують захищати та лобіювати цю схему. Наприклад,  ДП «Житомирторф», яке нещодавно через те, що у торгах приймав участь лише один учасник, продали за ціну, яка менше стартової майже удвічі. Це підприємство було реалізовано лише із 8-ї спроби. Майже така ж ситуація була із київським ТРЦ «Магелан», який реалізували із вісімнадцятої (!) спроби. Замість 3,2 млрд грн, які ФГВФО очікував отримати за ТРЦ, він отримав лише 620 млн грн.

Зараз українські ЗМІ рясніють заголовками про так званий «портовий закон» Мотовиловця (9573), який уже скоро депутати будуть розглядати у другому читанні. Цей закон дозволить передати чергову частину надходжень від портових зборів АМПУ приватним компаніям. Зокрема, йдеться про структури групи компаній “ТІС” у порту “Південний”. Власниками цих компаній є російський підсанкційний олігарх Олексій Федоричев і розшукуваний правоохоронними органами Костянтин Жеваго.

«Ціна питання – 50 млн євро та кримінальна справа, де фігурантом є екс-міністр інфраструктури Андрій Пивоварський та його екс-заступник Володимир Шульмейстер. Документ лобіює колишній радник Пивоварського, керівник Прозорро.Продажі, а нині заступник голови фракції Слуга народу Андрій Мотовиловець»,йдеться у матеріалі політолога Мар’яна Ощановського.

Важливо, що попри суспільний резонанс жодних коментарів від Олексія Соболева, як представника Мінекономіки, немає. Як власне і якихось дій, які могли б зупинити прийняття цього закону та інших дій тандему, що спрямованні на нанесення збитків державі.

Новини