Світ

Представники «Хамасу» і Катару прибули до Каїра для переговорів щодо Гази – ЗМІ

Представники «Хамасу» і Катару прибули до Каїра для переговорів щодо Гази – ЗМІ

Представники угруповання «Хамас» (визнаного терористичним в ЄС і США) і посередника Катару прибули до столиці Єгипту в суботу для подальших переговорів щодо припинення вогню та звільнення заручників з Ізраїлем, повідомили джерела DPA в аеропорту Каїра.

Вони додали, що обидві команди прибули на борту літака з Катару.

Єгипетське державне телебачення al-Qahera News також повідомило про прибуття делегації ХАМАС до Каїра та вказало на «значний прогрес» у переговорах щодо досягнення угоди. Телекомпанія, посилаючись на джерело високого рівня, повідомила, що єгипетська команда безпеки, яка бере участь у переговорах, досягла «формули консенсусу» з кількох спірних питань. Жодних конкретних подробиць немає.

Читайте також ЗМІ: Ізраїль погоджується звільнити 700 палестинських ув’язнених в обмін на 40 заручників

Попередній обмін заручниками відбувся під час короткого перемир’я у листопаді минулого року. 105 ізраїльських заручників обміняли на приблизно 240 палестинських ув’язнених із ізраїльських в’язниць. Близько 130 заручників все ще утримуються у Газі. Ізраїльські офіційні особи заявили, що, на їхню думку, близько 30 із них – мертві.

Ізраїль розпочав наземну операцію у Смузі Гази у відповідь на напад угруповання «Хамас», визнаного терористичним в ЄС і США, на південь Ізраїлю 7 жовтня 2023 року. Тоді від рук джигадистів загинули близько 1200 осіб, включаючи дітей, жінок і літніх людей, понад 250 були захоплені в заручники й вивезені до Сектору Гази. Ізраїль заявив, що його мета – повне знищення «Хамасу».

Підконтрольне «Хамасу» МОЗ Гази стверджує, що з початку бойових дій у секторі загинули десятки тисяч палестинців. Ці дані неможливо перевірити з незалежних джерел. Багато країн звинувачують Ізраїль у надмірній жорстокості щодо мирних громадян. Ізраїльські військові стверджують, що атакують виключно інфраструктуру джигадистів і стверджують, що «Хамас» розміщує свої обʼєкти в густонаселеній забудові, використовуючи мирне населення як живий щит.

Новини