Корупція

Правоохоронці підозрюють посадовця Полтавської облради у підробленні для поїздки за кордон

Правоохоронці підозрюють посадовця Полтавської облради у підробленні для поїздки за кордон

Державне бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України розслідує провадження через поїздку за кордон заступника голови Полтавської обласної ради – про це відомства заявили 16 квітня. Чоловіку повідомили про підозру в службовому підробленні та шахрайстві.

За даними правоохоронців, торік посадовець оформив службове відрядження до міста Бидгощ у Польщі для проведення офіційних зустрічей з польськими колегами. Втім, прибувши 23 березня 2023 року до Кракова, він «одразу сів на літак та попрямував до Португальської Республіки». 8 квітня посадовець повернувся до Польщі і того ж дня – до України.

Читайте також: Справу щодо нардепа про смертельне ДТП передали до суду – прокуратура

«Крім того, слідство встановило, що під час своєї поїздки в особистих справах чиновник отримував зарплатню в Полтавській обласній раді, чим завдав матеріальної шкоди місцевому бюджету», – заявляє ДБР.

СБУ додає, що про перебування чоловіка в «одній з південно-західних країн ЄС» свідчать виписки із банківських карток про розрахунки в зарубіжних готелях, ресторанах та магазинах.

«Також, за наявними даними, під час перебування за кордоном він підписав довіреність на іноземну громадянку для придбання собі нерухомості в Євросоюзі. Крім того, після повернення посадовець вніс недостовірні відомості до звітних документів за підсумками іноземного відрядження», – додає відомство.

За твердженням СБУ, у депутата облради пройшли обшуки, в ході яких вилучили оригінали документів, у тому числі іноземних, щодо проживання та маршрутів поїздок за кордоном.

Читайте також: Суд залишив Романа Гринкевича під вартою та знову зменшив йому розмір застави

Відомства не називають імені підозрюваного. Водночас у жовтні місцеве видання «Полтавщина» публікувало «неофіційну інформацію», за якою у виїзді за кордон бюджетним коштом підозрювали заступника голови облради Олега Бєлоножка. Втім, інші джерела журналістів заявляли, що бюджетні кошти на поїздку не витрачалися.

Керівництво Полтавської обласної ради наразі не коментувало ситуацію публічно.

Новини