Економіка

на міжбанку гривня стрімко падає відносно долара

на міжбанку гривня стрімко падає відносно долара

Після двох днів незначних коливань на українському міжбанківському валютному ринку поновилося стрімке знецінення гривні проти долара США.

За даними Bloomberg, котирування станом на 12:32 сягають уже 39 гривень 82 копійок за одиницю американської валюти, це на 25 копійок більше від рівня, на якому торги 19 квітня відкрилися.

«Попит продовжує перевищувати пропозицію і частина продажу валюти проходить навіть у межах близько 39,81 гривні за долар», – відзначали фахівці сайту «Мінфін» станом на 12:00.

Національний банк України опівдні встановив довідкове значення курсу на рівні 39 гривень 77,16 копійки за долар, це на 17 копійок більше за офіційний курс на 19 квітня.

14 березня НБУ знизив облікову ставку на 0,5% – з 15 до 14,5% річних. Ставка 15% діяла з 15 грудня 2023 року.

Ключовою причиною, що зумовила таке рішення, стало зниження в лютому 2024 року інфляції до 4,3% у річному вимірі. Цьому сприяло зростання пропозиції окремих харчових продуктів та ефект від істотних врожаїв минулих років.

Послаблення гривні також сталося після того, як на початку березня рейтингове агентство Standard&Poor’s знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг і рейтинг емітента в іноземній валюті України до CC з CCC з негативним прогнозом.

Рейтинг CC означає, що «емітент відчуває труднощі з виплатами за борговими зобовʼязаннями, і його можливості залежать від сприятливих економічних умов». Від дефолтних рейтингів (D та SD) Україну відділяє одна сходинка – С.

3 жовтня 2023 року курс зрушив із місця вперше з 21 липня 2022 року. Упродовж більш як 14 місяців офіційний курс утримувався на рівні 36 гривень 57 копійок за долар.

Новини