Світ

Російські військові в Нігері увійшли на базу, на якій перебувають американці

Російські військові в Нігері увійшли на базу, на якій перебувають американці

Російські військовослужбовці увійшли на авіабазу в Нігері, де розміщені американські війська, повідомив агентству Reuters високопосадовець Міністерства оборони США.

Цей крок стався після рішення нігерської хунти вигнати з країни американські війська. Нігерські воєначальники, що керують цією західноафриканською країною, наказали США вивести майже тисячу військовослужбовців із країни, яка до торішнього перевороту була ключовим партнером Вашингтона у боротьбі з повстанцями.

США та їхні союзники були змушені вивести війська з кількох африканських країн після державних переворотів. До влади прийшли угруповання, які показують бажання дистанціюватися від західних урядів.

Крім майбутнього виведення військ із Нігеру, американські війська в останні дні також залишили Чад, а французькі війська були вигнані з Малі та Буркіна-Фасо.

Натомість Росія прагне зміцнити відносини з африканськими країнами. Москва позиціонує себе як дружню країну, пише Reuters.

Малі, наприклад, упродовж останніх років стала одним із найближчих африканських союзників Росії: там дислокуються наймані сили «ПВК Вагнер» для боротьби з повстанцями-джигадистами.

Новини