Економіка

Шмигаль заявив про «зрушення» у розблокуванні військової допомоги США

Шмигаль заявив про «зрушення» у розблокуванні військової допомоги США

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про підсумки візиту до Сполучених Штатів, цитує пресслужба уряду 19 квітня.

Зокрема, він назвав одним із важливих результатів візиту «зрушення у питанні розблокування допомоги від США».

Також під час візиту українська делегація працювала над розблокуванням фінансової допомоги, питаннями американських інвестицій в українську економіку та використання російських заморожених активів.

«Ми нарешті побачили зрушення у питанні розблокування допомоги від США. Законопроект передбачає 61 мільярд доларів на підтримку України», – сказав Шмигаль.

Він уточнив, що 7,8 мільярда доларів із цієї суми є бюджетною підтримкою, ще понад 1,5 мільярда – економічною допомогою. Крім того Конгрес планує розглянути законопроєкт про конфіскацію заморожених російських активів на потреби України.

Читайте також: Директор ЦРУ попередив конгресменів про ризик для України програти війну в разі неухвалення допомоги

Прем’єр заявив, що провів зустрічі з очільниками демократів та республіканців у Конгресі: лідерами демократів у Палаті представників і Сенаті Гакімом Джеффрісом і Чаком Шумером, лідером республіканців у Сенаті Мітчелом МакКоннеллом, сенатором Роджером Вікером та українським кокусом у Сенаті.

«Ми отримали запевнення в підтримці законопроектів обома партіями. Очікуємо, що вже найближчим часом цей великий пакет допомоги від США буде проголосовано», – додав Шмигаль.

17 квітня республіканці в Палаті представників Конгресу США оприлюднили новий законопроєкт про пакет військової допомоги, який, серед іншого, передбачає надання Україні понад 60 мільярдів доларів.

Читайте також: Трамп заявив, що виживання України важливе для США

Спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що у Конгресі ввечері 20 квітня відбудеться голосування з приводу цього документу.

Президент США Джо Байден оголосив, що підпише окремі законопроєкти про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню після того, як їх підтримає Конгрес.

Президент України Володимир Зеленський цього місяця заявляв, що в разі, якщо Конгрес США не схвалить військову допомогу для протистояння вторгненню Росії, Україна «програє війну».

Новини