Події

Москва відреагувала на арешт у Німеччині підозрюваних у підготовці диверсій на користь Росії

Москва відреагувала на арешт у Німеччині підозрюваних у підготовці диверсій на користь Росії

Москва заявила, що Німеччина не надала жодних доказів на підтвердження своїх заяв про затримання двох ймовірних російських шпигунів.

«Жодних доказів, які б підтверджували плани затриманих або їхній можливий зв’язок з представниками російських структур, представлено не було. Розглядаємо вказаний демарш як відверту провокацію, спрямовану на розпалювання у ФРН і без того зашкалюючу шпигуноманію, підвищення градуса антиросійських настроїв, подальшу руйнацію російсько-німецьких відносин», – йдеться в повідомленні російського посольства в Берліні.

«Спроби виявити причетність російських спецслужб до розробки нібито планів нападу» на розташовані в Німеччині військові об’єкти, включаючи американські військові бази, у посольстві відкинули як «абсурдні та безглузді».

Прокуратура Німеччини повідомила, що в країні затримали двох людей, які мають громадянства Німеччини та Росії, за ймовірну підготовку диверсійних атак, спрямованих у тому числі на підрив військової підтримки України. У німецькій прокуратурі повідомили, що один із підозрюваних обговорював можливі дії з особою, пов’язаною з російською спецслужбою. Він був готовий здійснити напади із застосуванням бомб та підпали військових об’єктів, у тому числі тих, що перебувають під управлінням американських сил, вважають у прокуратурі.

За даними журналу Spiegel, серед імовірних об’єктів атак була військова база Ґрафенвер у південній землі Баварії, де українські солдати проходять навчання з використання американських танків Abrams.

Після цього міністерство закордонних справ Німеччини викликало посла Росії.

Новини