Важливо

Київ просить США та інші країни активізувати підготовку пілотів для F-16

Київ просить США та інші країни активізувати підготовку пілотів для F-16

Українські посадовці просять від США та інших країн активізувати підготовку пілотів для винищувачів F-16, заявляючи, що нинішня програма не випускає достатньої кількості льотчиків для керування винищувачами, які незабаром планують передати Києву. Про це пише видання Politico.

За даними видання, Україна заявляє, що має 30 пілотів, які можуть негайно розпочати навчання у США, проте адміністрація Байдена повідомила, що в її програмі не вистачає місць, щоб прийняти більше ніж 12 пілотів одночасно, за словами трьох ознайомлених осіб.

Дві інші бази в Данії та Румунії мають подібну проблему з наявними місцями для навчання.

За даними видання, під час серії зустрічей і дзвінків протягом останніх кількох тижнів Україна офіційно попросила США навчити додаткову кількість пілотів на базі Національної гвардії Морріса в Тусоні, штат Арізона. Американські законодавці також чинили тиск на адміністрацію, щоб вона схвалила додаткове навчання.

Читайте також: «Скоро будуть в Україні» – прем’єр-міністерка Данії про винищувачі F-16

Але США повідомили українським військовим, що окрім обмеженого простору, інші країни стоять у черзі для підготовки на F-16, вони не можуть порушити свої зобов’язання перед цими країнами, пише Politico.

За словами речниці ВПС США, до кінця вересня Національна гвардія планує підготувати 12 українських пілотів на базі в Тусоні. Окрім Арізони, навчальний центр в Данії також має обмежені можливості і готується до закриття в листопаді. Третя програма, яка розташована в Румунії і буде виконуватись підрядниками, ще не запущена.

«Очікується, що загалом 20 українських пілотів F-16 закінчать навчання до кінця цього року – половина з 40 пілотів, необхідних для управління повною ескадрильєю з 20 літаків», – пишуть журналісти з посиланням на колишнього чиновника Міноборони.

Українські пілоти нині проходять навчання. За даними видання The New York Times, Україна може отримати до липня лише шість із приблизно 45 винищувачів F-16, обіцяних західними країнами. Очікується, що до літа цього року будуть готові 12 льотчиків – це менше, ніж повна ескадрилья.

Влада України неодноразово заявляла, що поява західних винищувачів в Україні може змінити ситуацію на полі бою, адже Росія має «повну перевагу в небі» на окупованих територіях.

Новини