Суспільство

Іран може збільшити постачання зброї Росії, аби посилити двосторонні відносини – ISW

Іран може збільшити постачання зброї Росії, аби посилити двосторонні відносини – ISW

Американський Інститут дослідження війни (ISW) прокоментував у останньому звіті візит міністра закордонних справ Ірану Аміра Абдоллахіяна до Москви і його зустріч із російським колегою Сергієм Лавровим 29 березня.

«Абдоллахіян заявив, що російські та іранські посадовці на останній стадії підписання угоди про співпрацю… Абдоллахіян і Лавров, ймовірно, ймовірно, обговорили продовження зусиль Росії щодо закупівлі іранських систем озброєння для використання в Україні та завершення угоди щодо надання Росією Ірану штурмовиків Су-35», – йдеться в документі.

ISW вказує на повідомлення українського Центру національного спротиву, за яким іранська влада планує надати приватній військовій компанії «Вагнер» дрони Shahed-131, а найманці ПВК почали тренуватися оперувати цими дронами.

Читайте також: Ізраїль схвалив експортні ліцензії на продаж Україні систем для боротьби з дронами – Axios

Водночас, за звітом, Інститут не має підтверджень, що вагнерівці вже застосували іранські дрони в Україні.

«Раніше ISW оцінював, що Росія покладається на Іран щодо військової та технологічної підтримки в Україні, і що деякі іранські співробітники, ймовірно, знаходяться в Україні, безпосередньо підтримуючи російські атаки на українську інфраструктуру. Ймовірно, Іран намагається зміцнити двосторонні стосунки безпеки з Росією, в яких обидва будуть більш рівноправними партнерами, і, ймовірно, збільшить поставки зброї Росії для досягнення цієї мети», – додають автори звіту.

Співпраця Росії й Ірану активізувалася після російського повномасштабного вторгнення в Україну. У цій війні, як заявили Україна та західні країни, Росія використовує дрони-камікадзе іранського виробництва, які були застосовані, зокрема, під час масованих ударів по українських містах, які почалися восени 2022 року.

Читайте також: Іран заявив про завершення процедури закупівлі Су-35 у Росії

Через це і Євросоюз, і США запровадили санкції проти Ірану.

Спочатку в Ірані та Росії неодноразово заперечували інформацію про постачання дронів. Проте у листопаді міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахян заявив, що Іран надавав Росії дрони-камікадзе, але це нібито відбулося за кілька місяців до масштабного вторгнення в Україну.

Новини