Важливо

З’явилися супутникові фото наслідків удару ЗСУ по російському аеродрому в Джанкої

З’явилися супутникові фото наслідків удару ЗСУ по російському аеродрому в Джанкої

У розпорядженні проєкту Радіо Свобода «Схеми» з’явилися супутникові знімки Planet Labs за 19 квітня, на яких видно наслідки ударів по кримському аеродрому в Джанкої.

Зокрема, пошкодження можна побачити біля складу боєкомплектів та систем протиповітряної оборони.

«На знімках ми бачимо точкові удари по засобах ППО, що вивело їх з ладу, та ураження складу БК ворога. Слід зауважити, що після нанесення ударів, більшість авіації була передислокована», – пояснив у коментарі «Схемам» авіаексперт Анатолій Храпчинський.

Він додав, що, судячи із супутникових знімків, ракетний удар також уразив системи, задіяні в роботі радіолокаційних станцій та ППО.

За словами авіаексперта Анатолія Храпчинського, цей аеродром – одна з найбільших баз для російських гелікоптерів, а також військовий транспортний вузол, що слугує для переміщення як техніки і боєприпасів, так і особового складу.

Серія вибухів пролунала в районі військового аеродрому в місті Джанкой впродовж ночі 17 квітня. У Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що ракетного удару завдали Сили оборони України, уразивши «визначені російські воєнні цілі». За що потім окремо подякував ЗСУ президент Володимир Зеленський.

У Головному управлінні розвідки Міноборони озвучили перелік «знищеної або критично пошкодженої» російської техніки: це 4 пускові установки ЗРК С-400, 3 радіолокаційні станції, пункт управління засобами ППО і апаратуру спостереження за повітряним простором «Фундамент-М».

Новини