Суспільство

Зеленський обіцяє блокувати російські ЗМІ у прикордонних громадах

Зеленський обіцяє блокувати російські ЗМІ у прикордонних громадах

Україна має власні технічні розробки для блокування сигналу російських медіа у прикордонних з РФ громадах, сказав президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 18 квітня.

«Варто пам’ятати, що за російською пропагандою всюди слідує щонайменше дестабілізація і щонайгірше – спроба окупації. На всіх рівнях ми й партнери разом маємо протидіяти», – сказав Зеленський.

Він також зауважив, що необхідно вирішити питання доступу людей до українського телевізійного сигналу у цих регіонах.

З початку повномасштабного вторгнення російської армії Україна втратила щонайменше 284 частоти, 164 українські мовники припинили роботу, а російські ЗМІ запустили мовлення з використанням українських частот, повідомляла у травні 2022 року голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.

Підконтрольні Росії медіа з кінця 2022 року анонсували нового оператора супутникового телебачення під назвою «Русский мир». Зазначалося, що цей оператор створений спеціально для мовлення на окуповані регіони України: зокрема, на Луганську, Донецьку, Запорізьку і Херсонську області, а також на територію Автономної Республіки Крим і Севастополя. У 2023 році підконтрольні Росії так звані адміністрації окупованих частин Херсонської та Запорізької областей почали закликати місцевих жителів подавати заявки на безкоштовне встановлення обладнання, що потрібне для перегляду «Русского мира». Цей пакет телеканалів включає 20 російських телеканалів, а також 9 місцевих, створених під контролем російської окупаційної влади.

Новини