Світ

Емір Кувейту розпустив парламент

Емір Кувейту розпустив парламент

Емір Кувейту Мішааль аль-Ахмед аль-Джабер ас-Сабах розпустив парламент і заявив про чотирирічний перехідний період, упродовж якого переглянуть «усі аспекти демократичного процесу» в країні.

«Я не дозволю використати демократію для руйнування держави», – заявив емір. Він також припинив дію кількох статей Конституції. На час перехідного періоду емір та кабінет міністрів візьмуть на себе законодавчі повноваження парламенту.

Емір звинуватив деяких депутатів у «виході за межі» і «втручання у повноваження еміра на його вибір кронпринца». Імен він не назвав. Кронпринца – зазвичай наступного правителя Кувейту – має призначити чинний емір. За законом престол переходить до спадкоємця автоматично після смерті еміра, але спадкоємця має затвердити парламент.

Сам шейх Мішааль, якому зараз 83 роки, став еміром у грудні 2023 року після смерті свого 86-річного брата. Розпущений нині парламент був обраний у квітні і навіть ще не розпочав роботу, зазначає The New York Times. Парламент у Кувейті значно більш впливовий, ніж у сусідніх монархіях, де він має скоріше символічне значення. Серед іншого депутати можуть публічно допитувати урядовців та впливати на державний бюджет.

«Зупинення роботи парламенту загрожує перетворити Кувейт на таку ж авторитарну країну, як і інші монархії Перської затоки», – вважає професор політології з Університету Джорджії Майкл Герб.

Новини