Світ

«виправдання тероризму» в театральній виставі розглядатиме військовий суд

«виправдання тероризму» в театральній виставі розглядатиме військовий суд

У Росії прокурор затвердив обвинувальний акт у справі про «виправдання тероризму» щодо драматургині Світлани Петрійчук та режисерки Євгенії Беркович, справа передана до військового суду. Про це 19 квітня повідомив адвокат Сергій Бадамшин. Про передання справи до суду інформує також державне агентство «РИА Новости» з посиланням на прокуратуру Москви.

Петрійчук та Беркович перебувають під арештом у СІЗО з травня 2023 року. Їх звинувачують у публічному виправданні тероризму через виставу, поставлену Беркович за пʼєсою Петрійчук «Фініст Ясний Сокіл», – про росіянок, які поїхали до Сирії, щоб стати дружинами учасників угруповання «Ісламська держава».

Пʼєсу показували на сцені, вистава здобула дві «Золоті маски» – це найпрестижніша в Росії театральна нагорода. Арешт Беркович та Петрійчук неодноразово продовжувався, востаннє у квітні – до 4 травня. При цьому вони стверджували, що ніяких слідчих дій практично не відбувається.

Авторки заперечують звинувачення. На їхню підтримку виступили відомі культурні діячі. Правозахисники вважають їхнє переслідування політично вмотивованим.

За звинуваченням у виправданні тероризму може загрожувати позбавлення волі на строк до семи років. Справу розгляне військовий суд, оскільки, за російським законодавством, саме такі суди розглядають звинувачення, повʼязані зі злочинами терористичного спрямування.

Новини