ВАКС змінив запобіжний захід екснардепу Микитасю із домашнього арешту на 908 тисяч грн застави
Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід для колишнього народного депутата Максима Микитася з домашнього арешту на заставу у розмірі 908 тисяч гривень. Прсслужба суду повідомила 30 квітня про зміну запобіжного заходу ексочільникові однієї зі столичних будівельних компаній, не називаючи імені підозрюваного.
Раніше, сьогодні, про звільнення під заставу підозрюваного у заволодінні 312 мільйонами гривень Міністерства оборони екснардепа Максима Микитася написав у телеграмі журналіст Олег Новіков.
Крім застави ВАКС зобов’язав Микитася прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими визначеними особами; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
Вищий антикорупційний суд відправив колишнього депутата під домашній арешт у листопаді 2023 року.
У січні правоохоронці завершили розслідування щодо Микитася та ще п’ятьох людей у справі про ймовірне заволодіння 312 мільйонами гривень Міністерства оборони.
25 жовтня 2023 року народному депутату 8 скликання повідомили про підозру в заволодінні коштами Міністерства оборони. Правоохоронці тоді не називали імені підозрюваного, проте, за даними медіа, йдеться про колишнього народного депутата Максима Микитася. До обрання до Верховної Ради він був керівником будівельної компанії «Укрбуд».
За даними слідства, у 2018 році Міноборони уклало договори з компаніями, підконтрольними тодішньому парламентарю, контракти на будівництво складів для зберігання ракет та боєприпасів на суму близько 3 мільярди гривень. Будівництво мали завершили до 2021 року. У НАБУ стверджують, що частиною цих коштів нардеп планував заволодіти, але не міг цього зробити через законодавчі обмеження. Тому, за даними слідства. колишній депутат та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу Збройних Сил України забезпечили схвалення змін до постанов КМУ, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів. Водночас будівництво складів, додає НАБУ, «фактично не розпочали», а кошти вивели на рахунки інших компаній.
Микитась ці обвинувачення публічно не коментував.