Світ

Росія оголосила в розшук низку ексголів Верховної Ради, МВС та МЗС України

Росія оголосила в розшук низку ексголів Верховної Ради, МВС та МЗС України

Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило в розшук колишніх високопосадовців та державних діячів України – про це повідомили російські державні агентства «РИА Новости» та «ТАСС» із посиланням на відомство.

Серед розшукуваних у РФ: колишній спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, колишні міністри закордонних справ Павло Клімкін та внутрішніх справ Арсен Аваков, колишній голова Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов та колишній міністр інформаційної політики Юрій Стець.

У розшук оголосили також колишнього головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака та екскерівника Антитерористичного центру при СБУ Василя Крутова.

Читайте також: Росія оголосила в розшук Зеленського: в ОП відреагували

Як завжди в подібних випадках, в основі розшуку зазначено, що їх розшукують за статтею Кримінального кодексу РФ, але не уточнюється, за якою саме. Про порушення кримінальних справ проти вищезгаданих українських діячів раніше не повідомлялося.

Кілька днів тому стало відомо, що російське МВС оголосило в розшук чинного президента України Володимира Зеленського та його попередника Петра Порошенка. Більшість діячів, про розшук яких стало відомо сьогодні, обіймали високі посади за президентства Порошенка, до 2019 року. Тільки Данілов залишив свою посаду нещодавно, цього року.

МЗС України у зв’язку з оголошенням Зеленського в розшук раніше заявило про «відчай» російської влади і нагадало про ордер на арешт російського президента Володимира Путіна, виданий Міжнародним кримінальним судом у Гаазі.

Новини