Світ

В Ірані створили нову службу з контролю за носінням хіджабу

В Ірані створили нову службу з контролю за носінням хіджабу

Командувач силами іранського Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) у Тегерані Хасан Хасанзаде 21 квітня оголосив про створення нової правоохоронної структури з питань дотримання суворого дрес-коду для жінок.

Співробітники цієї служби, за словами одного з керівників КВІР, пройшли спеціальну підготовку, щоб надалі забезпечувати, зокрема, носіння жінками хіджабу в громадських місцях «відповідальнішим чином».

Оголошення з’явилося після інформації про те, що влада Ірану в останні дні посилила перевірки на відповідність моралі, в ході яких, судячи з фотографій, учасники рейдів допускали грубе поводження з жінками, повідомила іранська служба Радіо Свобода – Радіо Фарда.

Після смерті в Ірані у вересні 2022 року студентки Махси Аміні, яку затримали за неправильне носіння хіджабу поліція моралі, у країні почалися масові вуличні протести.

Виступи тривали кілька місяців і стали одним із найсерйозніших викликів іранському консервативному керівництву за останні кілька десятиліть. Сотні людей загинули в сутичках, тисячі були заарештовані, кількох учасників протестів стратили.

Деякі відносно помірковані іранські законодавці поставили під сумнів необхідність посилення режиму за нинішніх обставин, у тому числі з урахуванням напруженості через військову конфронтацію в регіоні. Проте керівництво Міністерства внутрішніх справ Ірану нові заходи й нещодавні рейди щодо дотримання дрес-коду підтримало, наголосивши, що все це робиться «в рамках закону».

Новини