Світ

Уряд Угорщини подав до парламенту законодавчі пропозиції, щоб не втратити фінансування ЄС

Уряд Угорщини подав до парламенту законодавчі пропозиції, щоб не втратити фінансування ЄС

Уряд Угорщини подав до парламенту законопроєкт, спрямований на запобігання втраті мільярдів євро з Європейського союзу, заявила 19 вересня міністр юстиції Юдіт Варга.

Законодавча пропозиція передбачає зміни до законодавства про співпрацю Угорщини з управлінням ЄС щодо боротьби з шахрайством, та правила щодо фондів управління державними активами.

Варга повідомила у фейсбуці, що представила перший законопроєкт для парламенту, оскільки уряд зосереджений на «розробці та виконанні зобов’язань (перед ЄС) у найближчі тижні та місяці».

Днем раніше виконавчий орган Європейського союзу закликав скоротити фінансування Угорщини в 7,5 мільярдів євро через занепокоєння щодо корупції і відступу від демократії. Європейська комісія також встановила вимоги для Угорщини, які би дозволили зберегти доступ до фінансування.

Критики у Брюсселі стверджують, що політичне кумівство за прем’єр-міністра Віктора Орбана, законодавство проти ЛГБТ та інші порушення суперечать загальним цінностям ЄС.

Минулого тижня Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій йшлося про те, що Угорщина більше не є «повною демократією», через що партія Обана «Фідес» звинуватила Брюссель в «новому нападі на Угорщину».

Раніше іспанська газета El Correo de Espana процитувала Варгу, яка заявила, що Європейський парламент веде проти Угорщини ідеологічне полювання на відьом і намагається перешкодити переговорам із Комісією щодо фінансування ЄС.

«Ми беремо участь у дуже конструктивній, дуже позитивній переговорній процедурі», – сказала Варга газеті щодо переговорів з Європейською комісією.

В Угорщини є час до 19 листопада, щоб вирішити проблеми, і деякі з її офіційних осіб пообіцяли сформувати орган боротьби з корупцією та вжити інших кроків, щоб розвіяти побоювання ЄС.

Віктор Орбан, який був переобраний на четвертий термін поспіль у квітні, чинить опір європейській єдності через газові та економічні санкції, покликані покарати Москву за неспровоковане вторгнення в Україну, і всіляко заграє із Москвою, як і міністр закордонних справ його уряду Петер Сійярто.

Представник Кремля Дмитро Пєсков 19 вересняпохвалив угорське керівництво за те, що він назвав готовністю Будапешта зайняти «суверенну позицію» з деяких питань усередині ЄС.

Новини