Важливо

Україна уточнила інформацію щодо відступу від Конвенції з прав людини, а не зупиняла захист прав

Україна уточнила інформацію щодо відступу від Конвенції з прав людини, а не зупиняла захист прав

Україна у квітні 2024 року не запроваджувала нових відступів від зобов’язань за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, заявило 29 квітня Міністерство юстиції України.

«Україна у квітні не призупинила захист, а якраз навпаки – переглянула та забрала застереження щодо обмеження певного набору прав», – твердить міністр юстиції України Денис Малюська.

За повідомленням відомства, розміщена 4 квітня на сайті Ради Європи інформація є «уточненою» та «подана з урахуванням необхідності проведення періодичного перегляду здійснених відступів».

«Сьогодні в медіа була поширена неправдива інформація, що з квітня 2024 року Україна нібито призупинила захист прав власності та права на чесні вибори. Насправді повідомлення про можливість застосування обмежень певних прав у зв’язку із запровадженням воєнного стану у 2022 році було надіслано Генеральному секретарю Ради Європи практично одразу після його запровадження, що є частиною міжнародних зобовʼязань України», – йдеться в повідомленні.

Інформування про відступи від зобов’язань за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод неодноразово подавалася й іншими країнами у зв’язку із запровадженням воєнного, зокрема, Вірменією та Азербайджаном у 2020 році, Туреччиною у 1980 році, вказують в українському Міністерстві юстиції.

В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація через повномасштабне вторгнення Росії. Під час дії запровадженого 24 лютого 2022 року режиму воєнного стану військові мають право вилучати автотранспорт і деяку техніку у підприємств усіх форм власності, органів влади та самоврядування, а також у цивільних осіб.

Новини