Події

у справі Князєва провели обшук – вилучили майже пів мільйона доларів США

у справі Князєва провели обшук – вилучили майже пів мільйона доларів США

Майже пів мільйона доларів США вилучили у справі за підозрою колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва, повідомляє у телеграмі Національне антикорупційне бюро (НАБУ).

«НАБУ і САП під час обшуку вилучили велику суму готівки на майже пів мільйона доларів США, сховану учасниками злочину у справі за підозрою голови Верховного Суду. Наразі НАБУ і САП досліджують джерело походження і приналежність цих коштів», – йдеться в повідомленні.

У НАБУ додають, що обшук провели 22 травня у рамках досудового розслідування отримання 2,7 млн дол. США неправомірної вигоди головою ВС і адвокатом. Гроші передавали Голові ВС в обмін на рішення на користь одного з українських бізнесменів.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 15 травня повідомили, що викрили масштабну корупцію у Верховному суді України, а саме «схему щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду». Наступного дня САП підтвердила затримання голови суду Всеволода Князєва та іншого фігуранта справи.

За даними НАБУ та САП, правоохоронці викрили адвокатське об’єднання, яке виступало посередником між суддями та тими, хто пропонував їм неправомірну грошову вигоду. За домовленістю з цим об’єднанням представники групи «Фінанси і кредит» нібито запропонували голові Верховного суду хабар за ухвалення потрібного рішення. Також, за даними правоохоронців, фігуранти справи намагалися впливати на обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. За даними Forbes, адвокатське об’єднання, яке фігурує в справі, – це фірма «Горецький та Партнери». Правоохоронці не розголошували назву компанії.

Читайте також: Жеваго заперечив причетність до справи Князєва

Голові Верховного суду Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату 16 травня повідомили за ст. 368 – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. 18 травня суд для обох підозрюваних обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Новини