Важливо

У Грузії триває протест проти закону про «іноагентів», спецпризначенці відступили

У Грузії триває протест проти закону про «іноагентів», спецпризначенці відступили

Загони поліції спеціального призначення уночі 1 травня перестали застосовувати сльозогінний газ у центрі столиці Грузії Тбілісі. Це дало можливість учасникам акції протесту проти закону про «іноагентів» повернутися на попередні позиції біля будівлі парламенту країни, повідомляє грузинська служба Радіо Свобода.

«Обговорення закону про «іноагентів» продовжиться в законодавчому органі о 12:00 за тбіліським часом (це 11:00 за Києвом – ред.)», – ідеться в повідомленні.

Упродовж вечора 30 квітня і ночі 1 травня правоохоронці затримували учасників мітингу перед парламентом, застосували водомет для розгону учасників акції. До цього пролунало попередження про використання спецзасобів.

Раніше учасники мітингу на вулиці Читадзе спробували забрати встановлені там загородження та перекрити ними дорогу.

Ввечері 30 квітня у Тбілісі представники неурядового сектору, громадянські активісти, опозиція й молодіжні організації і рухи перекрили проспект Руставелі, закликаючи владну партію негайно відкликати суперечливий законопроєкт.

30 квітня законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу» був винесений на розгляд парламенту Грузії у другому читанні, втім лідер парламентської більшості Мамука Мдінарадзе заявив, що його обговорення може тривати кілька днів.

Більшість парламенту Грузії 17 квітня схвалила документ у першому читанні. Партія «Грузинська мрія» стверджує, що законопроєкт має на меті стимулювати прозорість неурядових організацій і засобів інформації, фінансованих з-за кордону.

Читайте також: Грузія не зможе вступити до ЄС, якщо діятиме закон про «іноагентів» – Європарламент

План влади викликає спротив значної частини суспільства. Громадські організації та опозиційні партії називають закон «російським» і вважають, що метою «Грузинської мрії» є ліквідація організацій, які опікуються розвитком демократії, і блокування процесу вступу до Євросоюзу.

Євросоюз і Сполучені Штати неодноразово попереджали грузинську владу про те, що ухвалення закону негативно вплине на просування Грузії на шляху до Євросоюзу.

Законопроєкт, ініційований парламентською більшістю «Грузинської мрії», оголошує неурядові та медійні організації, бюджет яких на більш як 20% фінансується з-за кордону, «організаціями, що захищають інтереси іноземної держави». Вони мають бути зареєстровані в спеціальному реєстрі та щороку заповнювати фінансову декларацію.

Неурядові та медійні організації, які фінансуються західними донорами, стверджують, що їхні доходи вже задекларовані та прозорі, тому справжня мета влади – обмежити діяльність організацій, які опікуються правами людини, питаннями корупції та іншими.

Затвердити законопроєкт у остаточному, третьому читанні, «Грузинська мрія» може в середині травня.

Новини