Світ

У Болгарії партія експрем’єра Борисова лідирує на парламентських виборах

У Болгарії партія експрем’єра Борисова лідирує на парламентських виборах

У Болгарії на парламентських виборах – шостих за останні три роки – перемогу здобуває правоцентристська партія ГЕРБ («Громадяни за європейський розвиток Болгарії») на чолі з колишнім прем’єр-міністром Бойком Борисовим. Вона набирає близько 23% голосів виборців. Такими є попередні дані після підрахунку понад 77% голосів.

Проєвропейська ліберальна партія «Продовжуємо зміни», яка раніше була при владі в коаліції з ГЕРБ, отримує близько 15%. У березні 2024 року через розбіжності між партнерами уряд розпався, що дозволило президенту Румену Радеву призначити тимчасовий кабінет на чолі з Дімітаром Главчевим і призначити нові вибори.

«Рух за права і свободи», що представляє інтереси турецькомовної меншини, набирає понад 13%.

Коментатори відзначають успіх націоналістичних проросійських сил. Крім партії «Відродження», яка отримує близько 14% голосів, до парламенту, ймовірно, пройде і нова націоналістична партія «Велич», яка долає 4-відсотковий бар’єр. Як зазначає Болгарська служба Радіо Свобода, партія, зокрема, виступає проти надання Україні військової допомоги.

У парламент, за попередніми даними, проходять також соціалісти і популістська партія «Є такий народ».

Для формування уряду ГЕРБ необхідно буде знайти партнерів по коаліції. Коментатори вважають, що одним із них буде «Рух за права і свободи», проте для більшості в парламенті їм необхідно буде заручитися підтримкою як мінімум ще однієї політичної сили. Це може виявитися непростим завданням, враховуючи, що соціалісти і «Продовжуємо зміни» раніше заявили, що не співпрацюватимуть із ГЕРБ. Націоналісти, своєю чергою, ставлять умовою відмову від військової допомоги Україні.

Новини