Важливо

найбільша активність військ РФ на Покровському напрямку

найбільша активність військ РФ на Покровському напрямку

Кількість атак російської армії від початку доби на лінії бойового зіткнення досягла 51. Найбільша активність зберігається на Покровському напрямку, де військові РФ здійснили 20 атак, йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ 9 червня станом на 14:00.

На цьому напрямку, кажуть у штабі, тривають атаки в районах Яснобородівка, Карлівка, Новоолександрівка, Новопокровське. Також триває боєзіткнення в районі Глибокого на Харківському напрямку і в районі Красногорівки на Курахівському.

«На Куп’янському напрямку загальна кількість атак росіян – сім, з них – дві, в районі Невського та Піщаного, ще тривають», – повідомляють військові.

Читайте також: Армії РФ не вдалося реалізувати її «харківську операцію» – Зеленський

На Лиманському напрямку боєзіткнення точаться в районі Серебрянського лісу, вказано у зведенні. Наразі уже п’ять разів війська РФ намагалися просунутися на цьому напрямку від початку доби.

Крім того, російська армія проявляє активність на Краматорському напрямку, а саме в районі Іванівського та Кліщіївки. Загалом на напрямку за сьогодні відбулось сім боєзіткнень.

Раніше Видання Bloomberg у своєму матеріалі, опублікованому 8 червня, пише, що спроба Росії відкрити новий фронт на північному сході України в Харківській області вже здається невдалою без досягнення мети Путіна щодо створення буферної зони вздовж кордону.

Також Інститут вивчення війни вважає, що наявних російських резервів чисельністю 60 000 осіб, ймовірно, «буде недостатньо для підтримки одночасних широкомасштабних наступальних зусиль на кількох напрямках. ISW припускає, що «ці резерви належним чином не навчили або не оснастили». Експерти кажуть, що «раніше РФ використовувала їх в основному як резерви живої сили для переукомплектування та посилення підрозділів, які ведуть наступальні атаки».

30 травня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що російська армія збільшує чисельність військ у районі населених пунктів Стрілеча – Липці й Вовчанськ у Харківській області. Однак, за його словами, цих сил недостатньо для повномасштабного наступу і прориву української оборони.

Новини