Світ

Трампу вдалося призупинити конфіскацію своїх активів у справі про шахрайство

Трампу вдалося призупинити конфіскацію своїх активів у справі про шахрайство

У понеділок, 25 березня, Дональд Трамп виграв клопотання про призупинення судового рішення у справі про цивільне шахрайство, що зобов’язувало політика внести протягом 10 днів заставу на суму 175 млн доларів. Це забороняє владі штату Нью-Йорк арештувати його активи.

Відомо, що рішення апеляційного суду середньої ланки «відтерміновує виконання судового рішення у справі, в якій було встановлено, що Трамп завищив свої статки, щоб ввести в оману інвесторів та кредиторів».

Водночас це рішення не вказує, «як апеляційний суд може в кінцевому підсумку ухвалити рішення або розглянути справу по суті». Суддям може знадобитися до року або більше, щоб ухвалити рішення щодо цього питання.

«Я з великою повагою ставлюся до рішення апеляційного суду і дуже швидко внесу 175 млн доларів готівкою або облігаціями, або цінними паперами, або чим завгодно», – сказав Трамп журналістам у будівлі суду.

У той самий час, в Офісі генерального прокурора Нью-Йорка Летиції Джеймс, що веде цивільну справу, зазначили, що Трампу «все ще загрожує відповідальність за його приголомшливе шахрайство».

25 березня настав «крайній термін» для винесення рішення щодо 454 млн доларів, які Трамп неспроможний сплатити.

За даними слідства, перед виборами 2016 року Трамп через адвоката виплатив Стормі Деніелс 130 тисяч доларів, щоб вона мовчала про секс із ним. Виплата незаконною не була, але оформлено її було як плату Трампа адвокату за юридичні послуги. У штаті Нью-Йорк це вважається фальсифікацією звітності.

Адвокат Трампа Майкл Коен у 2018 році у справі фальсифікації отримав три роки в’язниці. Трампу, який обіймав тоді посаду президента, звинувачень не висували.

Ця справа, розгляд якої мав розпочатися 25 березня, стала першою з чотирьох кримінальних обвинувачень, висунутих проти Трампа минулого року. Жодна з інших трьох справ (про змову з метою скасування результатів виборів і ролі Трампа у штурмі Капітолію, про зберігання Трампом секретних документів і про ймовірну спробу Трампа змінити результати президентських виборів у штаті Джорджія в 2020 році) також не має чітких дат судового розгляду.

Трамп відкидає всі звинувачення на свою адресу, називаючи їх політичними.

Новини